Kategorie: Wszystkie | Mamoon | biżuteria | craft | decoupage | dziewiarstwo | filc | haft | okazjonalne | scrap
RSS
sobota, 28 lutego 2009
Surface w kolorze FireRed
Udało mi się go skończyć :). Łatwo nie było - prułam kilka razy ciągle do czegoś nieprzekonana. W rezultacie bąble zastąpiłam ściegiem koszyczkowym i tak jest chyba lepiej - bo bąble z tej włóczki były jakieś takie oklapnięte, zwisłe i smutne. Ten ścieg chodzi za mną już dobre 20 lat i właśnie doczekał się projektu z jego wykorzystaniem :).
 Inaczej także niż w oryginalnym opisie robiłam kołnierz - nabrałam po prostu oczka wokół dekoltu - nie lubię zszywania więc go sobie oszczędzam. Jak widać rękawy też są nieco dłuższe. Najbardziej cieszę się, że udało mi się kupić idealne guziki - dokładnie w takim samym odcieniu czerwieni, no i zupełnie gładkie. Oczywiście wrodzone czepialstwo każe mi żałować, że nie są matowe :).
 Nie podoba mi się sposób odejmowania oczek w podkrojach pachy - tzn. zbieranie 4 i 5 oczka przez co tworzy się pod pachą coś jak listewka - robiłam to po raz pierwszy i ostatni - będę trzymała się metody - razem oczko 1 i 2 - wtedy tego zbierania nie widać i moim zdaniem jest o wiele ładniej.


czwartek, 19 lutego 2009
perfekcyjna pani domu
to oczywiście żart
- nie byłam,
- nie jestem
- i nie chcę być,
 to wszystko z miłości do słodyczy.

wtorek, 17 lutego 2009
może tym razem się uda...

...zdążyć na święta. Od kilku już lat marzy mi się choinka z ozobami wykonanymi włąsnoręczie. Wybór padł na hardangerowe gwiazdki, ptaszki i aniołki. Plan jest ambitny - haftuję od stycznia, przynajmniej jedna ozoba miesięcznie musi być skończona. Ta gwiazdka skończona oczywiście jeszcze nie jest. Będzie dohaftowana złotą lub srebrną nitką - w zależności od nastroju przedświątecznego - i ozdobiona kilkudziesięcioma koralikami. Trzymajcie za mnie kciuki - może się uda...

 

16:47, mamoon1 , haft
Link Komentarze (10) »
środa, 04 lutego 2009
Pardon me
poniedziałek, 02 lutego 2009
Kolejna zabawa na Craftladies

Tym razem wymianka na Craftladies dotyczyła kolorów. Każda z nas mogła sobie zażyczyc prezent w wybranych kolorach. Ja podałam zestaw - amarant, czerwień, fiolet. Zobaczcie co dostałam.

Autorką tej pięknej biżuterii jest Maqda. Kolczyki są naprawdę przepiękne, bardzo delikatne i leciutkie - nie rozstaję sie z nimi od dnia w którym je dostałam :). Dziekuję.

Archiwum
Zakładki:
MAIL
Ciekawostki :)
01.Biżuteryjne
02.Dziewiarskie
03.Papierowe
04.Filcowe
05.Różnorodne
06.Szyciowe
07.Poczytam, popatrzę
08.Kulinarne
Przyda się

Akcja: Nie kradnij zdjęć!

Zakochane w zupach

>* Decoupage * Piêknie i W³asnorêcznie - Rêkodzie³o


web tracker